Witajcie!

 

Elementarz Polski w Sulejów TV: https://www.youtube.com/watch?v=Sc8DVA_Udr0

 

Czym jest Elementarz Polski?

-  Standaryzowany podręcznik do nauki języka polskiego dla najmłodszych uczniów polskich szkół społecznych na Białorusi (odpowiednik podręcznika do nauczania początkowego.

Dlaczego akurat Elementarz Polski? Przecież fundacja przekazuje znaczne ilości książek na Białoruś.

- Otrzymujemy różnego rodzaju książki, wiele z nich jest doskonałymi podręcznikami do j. polskiego, czy historii. Otrzymujemy również inne książki, które niestety na wysyłkę się nie nadają. Nasza Fundacja pragnie stworzyć elementarny podręcznik do nauki polskiego typowo nastawionego na edukację Polaków na Białorusi, a takowy nie jest niestety możliwy do zdobycia w inny sposób, niż stworzenie go od podstaw. Uwierzcie, próbowaliśmy

Po co standaryzacja?

- Aby ułatwić pracę z podręcznikami zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Dzięki temu bez problemu nasi rodacy na Białorusi będą przy względnie mniejszej ilości podręczników skutecznie zdobywać wiedzę i dzięki temu pogłębiać swoją patriotyczną świadomość.

Ile więc tych podręczników?

- Otrzymaliśmy pozwolenie na zebranie kwoty, która wedle kalkulacji wystarczy na stworzenie i wydrukowanie 10 tysięcy egzemplarzy w miękkiej oprawie.

Gdzie trafią wszystkie Elementarze?

- Do Związku Polaków na Białorusi. A potem do polskich szkół na Białorusi.

 

 Nie pozwólmy, by stopniowo nasze kochane Kresy przestawały być nasze. Nie pozwólmy, by młodzi ludzie, którzy nie poznali, czym jest ich prawdziwa ojczyzna, mogli jej mieć choćby namiastkę.